Operativní a finanční leasing


Začneme úplně od začátku. Co že je to vlastně ten leasing? Jako definici leasingu bychom mohli dát, že je to finanční produkt, kterým je možné financovat pořízení většinou movité věci. Leasing se objevil v České republice až v roce 1989 ale hned za prvních několik let zažil velmi rychlý rozvoj.

Leasingů je hned několik druhů. Nejznámější je asi finanční leasing, dále pak je známý operativní leasing, zpětný leasing a v neposlední řadě také kaptivní leasing.

 Ale dost teorie, podíváme se na praxi. Nejvyhledávanějším leasingem je, jak už jsem říkala, finanční leasing. Funguje tak, že auto je po celou dobu splátek majetkem společnosti, to znamená mj. také to, že má jeho velký technický průkaz a vy máte pouze jeho kopii. Pokud se podíváme na operativní leasing, liší se od finančního leasingu hned v několika bodech. Nejen, že je auto po celou dobu splátek majetkem společnosti, ono je jím i po skončení splácení, což vám ušetří spoustu papírování a vaší starostí nebude ani servis vozidla. To vám zajisté ušetří spoustu času a auto tak pro vás bude o mnoho levnější.

Je potřeba ale také říct, že operativní leasing je vhodný především pro velké společnosti, zato finanční leasing se hodí pro soukromé osoby.

Pokud se chystáte pořídit si auto na leasing, jistě jste se už na internetu poohlíželi po nejvýhodnější nabídce. Hledání vám může usnadnit leasingová kalkulačka, kterou najdete skoro na všech stránkách nabízející leasing. Kalkulačka vám poskytne všechny informace ohledně toho určitého typu leasingu, vypočítá počet splátek i úrok. Co pro to potřebujete vědět je pořizovací cena vašeho vozu, akontaci a počet ročních splátek. Za pár okamžiků máte výsledky, které mezi sebou můžete porovnávat a najít tak pro vás nejvýhodnější řešení.

Pokud jste se tedy opravdu rozhodli vzít si auto na leasing, bylo by určitě dobré poradit se s někým, kdo již tuto zkušenost má. Samozřejmě nejlepší je rada od odborníka, kterého najdete jak v té určité společnosti, tak i online přes internet.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

One Response to “Operativní a finanční leasing”

  • David:

    Četl jsem i operativním leasing, který nabízelo samo BWM na své některé produkty, v tom případě by si mohl pořitit takle financované auto i soukromá osoba? A co je výhodnější? Mít operativní leasing od finančního subjektu nebo jako další produkt automobilky? Finanční subjekt by měl mít výhodnější nabídky?

Přidat komentář

O tomto webu

Na náš web můžete i Vy vkládat své tématické články. Registrace a vkládání článků není zpoplatněno. Zaregistrujte se ihned.

Podmínky publikace článků na téma auto a moto:

- Vámi napsaný originální článek
- Článek se nevyskytuje na žádné jiné internetové stránce
- Pouze téma Auto & Moto

Informace uvedené na tomto blogu neslouží jako doporučení a informace nemusí být aktuální a přesné.

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank