Vítězem FIA Euro Cup tahačů 2006 je Albacete s pneumatikami Goodyear Truck Racing!


Krátce po závěrečných závodech letošní sezóny F1 přišel na řadu rozhodující závod FIA evropského poháru tahačů ve francouzském Le Mans. Jako vítěz z nich odcházel Antonio Albacete na pneumatikách Goodyear. Jednačtyřicetiletý Španěl ve svém červeném Mane týmu Cepsa skončil v Le Mans na druhém místě, což mu stačilo k zisku mistrovského titulu, přičemž dosáhl 346 bodů v osmi závodech.

Goodyear letos evropskému poháru dominoval se speciální pneumatikou vyvinutou speciálně pro závody tahačů. Pneumatika jednoduše nazvaná Goodyear Truck Racing byla navržena, vyvinuta a vyrobena tak, aby účastníkům závodů nabídla co nejlepší výkonnost. Dopravu pneumatik a technickou podporu zajišťovala francouzská společnost FEDIMA ve spolupráci se společností Goodyear. Společnost FEDIMA poskytovala servis na všech závodů šampionátu i na dalších po celé Evropě.

“Chtěl bych pogratulovat Antoniovi Albacete k dosažení skvělého vítězství ve FIA evropském poháru tahačů 2006. Velmi nás těší, že naše přesvědčení o důležitosti vyrábět speciální pneumatiku pro závody tahačů mělo tak úspěšnou odezvu.

Do vývoje této pneumatiky byly investovány nemalé prostředky, včetně rozsáhlého testování na našich tratích, kde závodníci simulovali podmínky reálnehych závodů. Bezpečnost, kvalitu a výkonnost naší pneumatiky zaznamenala většina týmů, a to vše je završeno její úspěchem, “řekl Hubert Moquet, Goodyear Director Original Equipment Sales Truck Tires Europe.

Až do letošní sezony dodávala společnost Goodyear pro závody tahačů především pneumatiky pro regionální dopravu Goodyear rhs 315/70R22.5 určené pro řízené nápravy. S ohledem na dosažení specifických požadavků na výkonnost a bezpečnost, které mají soutěžní tahače, se společnost Goodyear rozhodla vyvinout a vyrábět speciální pneumatiku vyhovující náročným podmínkám motorsportu. Výsledkem tohoto rozhodnutí je pneumatika Goodyear Truck Racing, která je postavena na stejné kostře jako pneumatika pro regionální dopravu Goodyear rhs 315/70R22.5. Na rozdíl od ní má ale pneumatika Goodyear Truck Racing zvýšenou výkonnost a bezpečnost, především je sníženo riziko přehřívání a zvýšená odolnost proti příčnému zatížení.

Dále tato pneumatika využívá speciální běhounová směs a dezén, jež zlepšují styk pneumatiky s povrchem trati. Běhoun pneumatiky je vybaven bezpečnostní vrstvou, která napomáhá redukovat přehřívání a chrání strukturu pneumatiky proti možnému poškození při nehodě a proti nadměrnému opotřebení. Pneumatika Goodyear Truck Racing je vyrobena podle kvalitativních standardů, které splňují všechny pneumatiky Goodyear, a stejně vyhovuje evropské normě CEE 54.

Tvar dezénu pneumatiky Goodyear Truck Racing je asymetrický a poskytuje nejlepší možné rozložení tlaku ve styčné ploše, maximální mechanickou odolnost a výkonnost. Běhoun pneumatiky má zaoblené vnější rameno. Tento tvar umožňuje pneumatice dobrý boční záběr na prašné a vlhké trati. Vnitřní rameno pneumatiky je naopak hranaté, což se příznivě projevuje na stabilitě, a jeho dezén optimalizuje záběrové a brzdné vlastnosti. Pneumatika Goodyear Truck Racing je také prerezávateľná.

Společnost Goodyear je největším světovým dodavatelem soutěžních pneumatik. Každý rok vyrobí více než půl milionu pneumatik pro různé závody na všech kontinentech světa. Automobilové závody jsou pro Goodyear důležitou aktivitou, neboť poznatky z jejich tratí zlepšují a urychlují vývoj silničních pneumatik. Přenos technologií již vedl k řadě významných inovací v oblasti konstrukce, materiálů a dezénů.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidat komentář

O tomto webu

Na náš web můžete i Vy vkládat své tématické články. Registrace a vkládání článků není zpoplatněno. Zaregistrujte se ihned.

Podmínky publikace článků na téma auto a moto:

- Vámi napsaný originální článek
- Článek se nevyskytuje na žádné jiné internetové stránce
- Pouze téma Auto & Moto

Informace uvedené na tomto blogu neslouží jako doporučení a informace nemusí být aktuální a přesné.

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank