Účasti firmy Dunlop ve více než 140 závodech v roce 2007


Dunlop letos vyšle svůj tým techniků a mechaniků na více než stočtyřicet závodů po celém světě, aby obohatil impozantní listinu světových a národních titulů z roku 2006.

První závod sezony byly na programu 10. března v Kataru, kde se začal první z osmnácti závodů mistrovství světa MotoGP, av Daytoně, kde se otevřel americký šampionát superbiků AMA. Pro Dunlop letošní ročník však začal už loni v prosinci s prvním testem nového stroje Yamahy pro MotoGP s motorem o objemu 800 ccm. Ten se odehrál v Malajsii a vzápětí následoval test na super moderním okruhu Paul Richard HTT ve Francii, na němž se sešly týmy z MotoGP, vytrvalostních závodů a britského šampionátu superbiků a dva dny testovali na kontrolovaně mokrém povrchu.

Od ledna technické týmy Dunlop strávili více než 30 dní na okruzích od Sepangu po Katar a od Barcelony po Jerez, kde byla testována více než stovka různých variant profilů, konstrukcí a směsí pneumatik vyvinutých pro MotoGP, třídu do 250 ccm, superbike a supersport.

Dunlop je klíčovým hráčem v motocyklových Grand Prix od samotného založení světového šampionátu v roce 1949. Má na svém kontě 113 titulů mistra světa a 1270 vítězných Velkých cen, tedy více než všichni ostatní výrobci dohromady.

To je jen potvrzuje dlouhodobou a hlubokou angažovanost a úspěch pneumatik Dunlop. Pro rok 2007 Dunlop obnovil spolupráci s továrním týmem Yamaha Tech 3 ve třídě MotoGP, F1 motocyklového závodění. Ve třídách do 250 a 125 ccm se všechny oficiálně přihlášené týmy rozhodly pro Dunlop, což mu zajišťuje patnáctý mistrovský titul v řadě ve třídě do 250 ccm a desátý ve třídě do 125 ccm.

Zájem značky Dunlop se nesoustředí jen na MotoGP, ale je mnohem širší. Francouzský tým Suzuki bude útočit na třetí titul v řadě v mistrovství světa vytrvalostních závodů, které začínají závodem 24 hodin Le Mans 21. a 22. dubna.

Dunlop obhajuje národní superbikové tituly v USA, Austrálii, Francii, Německu a Španělsku. V Austrálii už v únoru Dunlop vyhrál první závod australských mistrovství superbiků i supersportů.

Dunlop stejně obhajuje titul v britských mistrovství superbiků, které jsou považovány za nejkvalitnější ze všech národních šampionátů. Dunlop podporuje několik týmů v čele s Airwaves Ducati s jezdci Gregoreom Lavillom a Leonem Haslamem – oba budou přítomni při představení pneumatiky Sportmax GP Racer. Tým je uprostřed rozsáhlého předsezónní testovacího programu ve Španělsku. K prvním závodům nastoupí během Velikonoc na Brands Hatch.

Tento rok oslaví silniční závod na ostrově Man sté výročí první Tourist Trophy se uskutečnila v roce 1907. Dunlop se účastní od prvního ročníku av červnu přiveze na ostrov své nejlepší pneumatiky, aby poskytl Johnu McGuiness nejlepší podmínky k dosažení Hattricku v kategorii Senior TT – pokud překonání rekordu na jeden okruh, který zajel v roce 2006 průměrnou rychlostí 208,3 km / h!

Dunlop

Dunlop je jedním z předních světových výrobců špičkových pneumatik s impozantní historií úspěchů v motoristickém sportu. Rozsáhlé zkušenosti na poli závodů vedly Dunlop k zavádění inovativních technologií iu pneumatik určených pro běžné použití. Pro dosažení maximálního pohodlí během jízdy využívá Dunlop nejnovější technologie výroby pneumatik poskytující skvělý výkon a dlouhou životnost.

Pneumatikami Dunlop své motocykly standardně vybavuje mnoho předních světových výrobců včetně společností Aprilia, Benelli, BMW, Buel l, Derbi, Ducati, Harley Davidson, Honda, HRD, Husaberg, Husqvarna, Kawasaki, KTM, MV Agusta, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vertemati a Yamaha.

Více informací naleznete na www.dunlop.cz.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidat komentář

O tomto webu

Na náš web můžete i Vy vkládat své tématické články. Registrace a vkládání článků není zpoplatněno. Zaregistrujte se ihned.

Podmínky publikace článků na téma auto a moto:

- Vámi napsaný originální článek
- Článek se nevyskytuje na žádné jiné internetové stránce
- Pouze téma Auto & Moto

Informace uvedené na tomto blogu neslouží jako doporučení a informace nemusí být aktuální a přesné.

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank