Leasing pro fyzické osoby funguje jednoduše


Zákazník si přeje koupit v našem případě osobní a nebo užitkový automobil. Zákazník nemá při sobě hotovost, celou sumu potřebnou pro nákup nového auta. Situace kdy zákazník nemá k dispozici celou hotovost je běžná a v celku logická. Jako pohodlnější řešení financování nákupu automobilu se jeví leasing. Je to něco jako splácení půjčky. Zákazník získá danou věc – automobil a pak měsíčně platí splátky tohoto dluhu, který vytvořil.

Co však je leasing pro fyzické osoby a jak to funguje? Nejdříve si řekněme princip leasingu a celého toho leasingového obchodu. Na scénu vstupuje klient a zájemce o pořízení automobilu. Druhou stranou je dealer, prodejce vozu, který prodává vůz od automobilky. V případě leasingu je třetí stranou leasingová společnost, například banka.

Jak funguje leasing auta

Co se tedy v případě leasingu stane? Dealer automobilu potřebuje získat peníze a to v hotovosti. Tyto peníze mu může nabídnout v hotovosti banka – leasingová firma.  Leasingová firma však potřebuje smlouvu se zájemcem o automobil, že tento bude leasingové firmě platit splátky svého automobilu. Je tedy třeba aby zájemce o leasing předložil různé doklady, případně uvázal do smlouvy i další třetí osobu, která bude sloužit jako ručitel v případě že klient, zájemce o automobil nebude schopný splácet svůj leasing. Jakmile je podepsána závazná smlouva mezi leasingovou společností a klientem, mělo by být možné předat auto klientovi.

Další doplňkové služby jako pojištění

Pro automobil je možné doobjednat další služby přímo u dealera – prodejce. Zároveň si můžete koupit povinné ručení – pojištění odpovědnosti za škody způsobené druhými na vašem autě. Dále jsou možná i další připojištění jako je havarijní pojištění a podobné. S doplňkovými službami se vám pokusí pomoci přímo dealer vozu. Vlastně v průběhu celého procesu jednáte pouze s dealerem. K automobilu si můžete koupit také fotoknihy abyste měli kam ukládat fotografie z vašich cest a dovolených.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidat komentář

O tomto webu

Na náš web můžete i Vy vkládat své tématické články. Registrace a vkládání článků není zpoplatněno. Zaregistrujte se ihned.

Podmínky publikace článků na téma auto a moto:

- Vámi napsaný originální článek
- Článek se nevyskytuje na žádné jiné internetové stránce
- Pouze téma Auto & Moto

Informace uvedené na tomto blogu neslouží jako doporučení a informace nemusí být aktuální a přesné.

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank