Dunlop představil řadu nákladních pneumatik pro smíšený provoz


Pneumatiky Dunlop SP382 a SP482, speciálně určené pro vozidla pohybující se na cestách i v terénu, jsou nyní nabízeny ve všech nejpoužívanějších rozměrech. Uvedením pneumatiky SP482 pro hnané nápravy v rozměru 12R22.5 nabízí Dunlop kompletní rozměrová řada zahrnující již dříve uvedené rozměry. Tyto pneumatiky jsou určeny především pro sklápěče, betonové cisterny (betonmixy), jeřáby a další stavební vozidla, které se pohybují převážně po silnicích, ale i na stavbách, v lomech a podobně. Vlastnosti pneumatik jsou stejně dobré tak pro dosažení vysokého kilometrového výkonu, jakož i pro dobrý záběr v terénu av odolnosti proti poškození.

Dunlop SP382 je pneumatika pro řízené nápravy určená pro smíšený provoz, ale v případě potřeby může být použita na jakékoli pozici na vozidle.

Běhoun je charakteristický širokým a hlubokým dezénem s pevnými žebry a optimalizovanou geometrií drážek.

Pneumatika je konstruována s ohledem na riziko proražení, které je pro podmínky smíšené provozu typické. Kostra obsahuje speciální vrchní nárazník a vyrážečů kamínků, které minimalizují riziko proražení pneumatiky kamenem.

Výhodou takové konstrukce je vysoký kilometrový výkon, vynikající ochrana kostry, výborné záběrové vlastnosti za mokra a ochrana proti uvíznutí kamene v běhounu.

Vylepšená celistvost kostry zlepšuje možnost prořezávání.

Pneumatika Dunlop SP382 je dostupná ve dvou provedeních – se čtyřmi žebry pro standardní profily as pěti žebry pro snížené profily.

Dunlop SP482 je pneumatika pro hnané nápravy určená také pro smíšený provoz, přičemž vyniká skvělými jízdními vlastnostmi především na silnici.

I tato pneumatika nabízí vysoký kilometrový výkon, výbornou odolnost kostry a protektorovateľnosť.

Její konstrukce a dezén zajišťují optimální vyvážení záběrových a jízdních vlastností na silnici i mimo ni spolu s dalšími výhodami, jako je např.. samočistící schopnost.

Dezén SP482 má hluboké radiální ramenní drážky kombinované s centrálně umístěným žebrem pro optimální záběr a přesné řízení.

Geometrie drážek minimalizuje možnost uvíznutí kamene v dezénu a má výborné samočisticí schopnosti.

Oba rady mají unikátní konstrukci vrchního nárazníku známou jako technologie TPL (Top Protective Layer). Ta obsahuje korozi vzdorné ochranu (polyamid) umístěnou mezi běhounem, a vysoké odolnými ocelovými nárazníky.

Technologie TPL chrání pneumatiku před proražením a preventivně zabraňuje pronikání vlhkosti ke kostře pneumatiky a ocelovým nárazníkem, a tím pádem i jejich korozi.

Pneumatiky Dunlop SP382 a SP482 jsou dostupné v následujících rozměrech:

SP382
315/80R22.5
295/80R22.5
385/65R22.5
13R22.5
12R22.5
11R22.5
12.00R20TT

SP482
315/80R22.5
295/80R22.5
13R22.5
12R22.5 (nový rozměr)
12.00R20TT

Pneumatiky Dunlop jsou protektorovateľné a prerezávateľné.

Dunlop
Dunlop je jeden z nejvýznamnějších světových výrobců pneumatik, který vyvíjí, vyrábí a prodává pneumatiky pro osobní automobily, užitková vozidla a motocykly.

Dunlop nabízí škálu více než 130 různých druhů pneumatik vhodných pro těžké nákladní automobily, autobusy a autokary. Pneumatikami Dunlop vybavují své vozy mnozí přední světoví výrobci užitkových vozidel, včetně značek Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Mercedes a Iveco.

Více informací naleznete na www.dunlop.cz. a www.dunlop-tires.com.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidat komentář

O tomto webu

Na náš web můžete i Vy vkládat své tématické články. Registrace a vkládání článků není zpoplatněno. Zaregistrujte se ihned.

Podmínky publikace článků na téma auto a moto:

- Vámi napsaný originální článek
- Článek se nevyskytuje na žádné jiné internetové stránce
- Pouze téma Auto & Moto

Informace uvedené na tomto blogu neslouží jako doporučení a informace nemusí být aktuální a přesné.

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank