Co je zelená karta a povinné ručení


Nedávno jsem měl zájem o koupi auta z druhé ruky a tak jsem zjišťoval co vše je třeba. Kromě technických průkazů (osvědčení o registraci) je to doklad o měření emisí a také zelená karta. Zelená karta není nějaký papírek
velikosti kreditní karty ale je to ošklivý zelený recyklovaný papír velikosti přibližně složenky. Tento papír vám zasílá poštou pojišťovna u které jste si sjednali povinné ručení.

Co je povinné ručení?

Je to pojištění které má každý provozovatel, majitel vozidla povinnost si zařídit ještě před používáním vozidla na pozemních komunikacích. Na internetu existuje spousta srovnávačů cen povinného ručení, můžete je vyzkoušet, jednoduše hledejte na google nebo seznamu srovnání povinného ručení.

Jakmile Vám tedy pojišťovna pošle zelenou kartu, založte si jí k osvědčení o registraci (technickému průkazu). Můj táta si dělá i kopii celého toho papíru jež slouží jako potvrzení o sjednání pojištění v případě že by to po něm chtěli v zahraničí.

Povinné ručení je povinné a zelená karta je dokladem o jeho sjendání

Tak snad už teď vám je jasnější co je zelená karta a že ji potřebujete jako provozovatel motorového vozidla které má homologaci pro provoz na českých silnicích. Zajímalo by mě však jak je to když jedeme do zahraničí, zda je třeba sjednávat navíc nějaké pojištění.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidat komentář

O tomto webu

Na náš web můžete i Vy vkládat své tématické články. Registrace a vkládání článků není zpoplatněno. Zaregistrujte se ihned.

Podmínky publikace článků na téma auto a moto:

- Vámi napsaný originální článek
- Článek se nevyskytuje na žádné jiné internetové stránce
- Pouze téma Auto & Moto

Informace uvedené na tomto blogu neslouží jako doporučení a informace nemusí být aktuální a přesné.

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank