Čeká Vás výměna pneumatik v pneuservise? (pneuservis Praha)


Musím přezouvat a kdy?

Přezouvání pneumatik a nebo výměna kol bývá každoroční rutina před zimní sezónou která v Česku začíná listopadem a končí březnem. Výměna pneu bývá aktuální pokud motorista nepoužívá celoroční pneumatiky s označením M + S a hloubkou dezénu minimálně 4 milimetry (rok 2018). Odborníci ale použití celoročních pneumatik nepovažují za optimální řešení pro aktivní řidiče. Důvodem je například to, že se celoroční pneu rychleji ojíždějí a neposkytují v zimě tak jistou jízdu jako pneumatiky zimní.

Vyvážení kol

Při výměně pneumatik bývá zvykem provést vyvážení kol aby nedocházelo v důsledku nevycentrovaného kola k vibracím které by negativně ovlivňovaly životnost prvků souvisejícími s řízením. Někteří odborníci a uživatelé automobilů považují za schůdné vyvážit kola i jednou za dva roky, zejména pokud se s autem nenajede velké množství kilometrů.

Hloubka dezénu

Před objednáním a jízdou do pneuservisu je vhodné ověřit si, že pneumatiky mají dostatečně hluboký dezén. Minimální povolená hloubka dezénu zimních pneumatik je v roce 2018 4 milimetry a u letních pneumatik v témže roce 1,6 milimetrů.

Pneuservis

Výměna pneumatik v servisech často bývá bez dlouhého čekání a není nutno se vzdát auta a hledat spojení hromadnou dopravou. Dobré autoservisy totiž zákazníkovi vymění pneumatiky nebo celá kola na počkání. Například pneuservis Praha Běchovice na svých stránkách nabízí přezutí i bez objednání a na počkání. Pro své zákazníky má k dispozici zázemí s internetovým připojením pomocí WiFi a mají k dispozici také TV a kávu. V autoservisech přezouvají obvykle pouze osobní vozidla včetně dodávek, ne jinak je tomu u Běchovického autoservisu. Ceny v pneuservisech se obvykle pohybují pod úrovní 1500 Kč za přezutí všech čtyř kol.

Dotažení a huštění

Je dobré se spolehnout na servis a nemuset se převlékat a zašpinit při zvedání auta a vlastnoruční výměně. I přesto je pneuservis Praha doporučuje kola po výměně a první jízdě dotáhnout. Další věcí kterou by motorista měl po výměně pneumatik a nebo kol zkontrolovat, je tlak v pneumatikách. Důvodů pro kontrolu a dodržení tlaku doporučeného výrobcem auta je několik. Například auto lépe drží na silnici, nedochází k nerovnoměrnému opotřebení pneumatik, může se ušetřit namáhání součástí podvozku (u přehuštěných pneumatik) a předejít vysoké spotřebě paliva (u podhuštěných pneumatik).

Ať Vám letošní výměna pneumatik nezabere mnoho času a jste s ní spokojeni.

 

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidat komentář

O tomto webu

Na náš web můžete i Vy vkládat své tématické články. Registrace a vkládání článků není zpoplatněno. Zaregistrujte se ihned.

Podmínky publikace článků na téma auto a moto:

- Vámi napsaný originální článek
- Článek se nevyskytuje na žádné jiné internetové stránce
- Pouze téma Auto & Moto

Informace uvedené na tomto blogu neslouží jako doporučení a informace nemusí být aktuální a přesné.

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank